Spojovací prostředky, PVOS, zbraně, taktika... aneb neucelené a nekoordinované čtení o technice ČSLA

Spojovací prostředky, PVOS, zbraně, taktika... aneb neucelené a nekoordinované čtení o technice nejen ČSLA

Czech, English, German or even other languages You will find over here depends to information source availability...Friday, October 9, 2015

Přenosná VKV radiostanice R-809M2 (P-809M2)

Přenosná VKV radiostanice pro určená první letecké pásmo. U nás se používala převážně jen jako záložní radiostanice pro spojení s letadly na krátké vzdálenosti. Radiostanice je osazena polovodiči mimo koncový stupeň vysílače, který je osazen 3x elektronkou 1P24.


Rozsah pracovních kmitočtů 100MHz - 149,975MHz nastavitelný pomocí přepínačů v rastru po 25kHz. Celkem 2000 kanálů. Přijímač radiostanice je superhet s dvojím směšováním a jeho zapojení je stejné jako u přijímače typ R-870M. Deklarovaný VF výkon vysílače je 500mW. Přijímač a oscilátor je řešen úplně stejně jako je přijímač u R-870M.

K radiostanici byl dodáván reproduktor se zabudovaným aktivním zesilovačem. Napájecí napětí stanice je 11 - 13,5V lze ji napájet dvěma způsoby. Ze dvou akumulátorů 2NKN-24 v samostatném boxu. Napájecím zdrojem (blok N9) ze sítě 220/127V AC. Tímto zdrojem lze i dobíjet akumulátorový blok obsahující baterie 2NKN-24. Příkon radiostanice při vysílání je cca 12W.

K radiostanici bylo dodávané následující příslušenství:


mikrofon se sluchátky,
disko-kuželová anténa,
prutová anténa složená v krycím panelu ovládacích prvků,
blok akumulátorů,
blok síťového zdroje (blok N9),
externí reproduktor a kabely.


73 - Petr, OK1RP

No comments:

Post a Comment