Spojovací prostředky, PVOS, zbraně, taktika... aneb neucelené a nekoordinované čtení o technice ČSLA

Spojovací prostředky, PVOS, zbraně, taktika... aneb neucelené a nekoordinované čtení o technice nejen ČSLA

Czech, English, German or even other languages You will find over here depends to information source availability...Saturday, February 26, 2011

P-19

Radiolokátor P-19

V protiletadlovém vojsku AČR představuje radiolokátor P-19 v současnosti jediný používaný prostředek určený k radiolokačnímu průzkumu vzdušného prostoru a k distribuci údajů o vzdušné situaci na velitelská stanoviště a do palebných prostředků. Skládá se z přístrojové a anténní části, které jsou odděleně umístěny na dvou vozidlech ZIL 131.

Radiolokátor P-19 zjišťuje vzdušné cíle v malých výškách, určuje azimut i šikmou dálku a rozpoznává příslušnost cílů radiolokačním dotazovačem. Radiolokátor v podmínkách AČR prošel dílčí modernizací. Původně analogové zpracování vzdušné situace bylo nahrazeno zařízením, jež transformuje zpracovaný signál do číslicového tvaru.

Radiolokační dotazovač KREMNYJ (resp. PAROL) byl nahrazen zařízením AN/TPX-56, které splňuje soudobé požadavky na identifikaci vzdušných cílů a změnu dosavadních pracovních postupů při obsluze radiolokátoru. Nové provedení radiolokátoru má označení RL P19/IFF.

Obrazová příloha:

Radiolokátor P-19 Radiolokátor P-19

No comments:

Post a Comment